Brak galerii w albumie

Dzień Tygodnia

Tematyka

Poniedziałek

Dzień aktywności fizycznej: stymulowanie zmysłów równowagi, wykorzystywanie metody Ruchu Rozwijającego V. Sherborne oraz ćwiczenia gimnastyki korekcyjnej, zabawy integracyjne i ruchowe Klanza, zabawy z chusta animacyjną.

Wtorek

Dzień poznawania smaków: poznawanie smaków w warzywach i owocach nieznanych dzieciom, próbowanie produktów: kwaśnych, słodkich, słonych, lub gimnastyka buzi.

Środa

Dzień małego odkrywcy: odkrywanie otaczającego świata, poznawanie różnych materiałów obecnych w codziennym życiu, doświadczenia między innymi z piaskiem, wodą, ziemią, powietrzem, tworzenie baniek mydlanych itp., lub rozwijanie mowy.

Czwartek

Dzień literatury dziecięcej : czytanie baśni , wierszy, opowiadań, bajek, odkrywanie  świata książek i poznawanie  ich tajemnice, zagadki dotyczące literatury, słuchanie audio booków,

Piątek

Dzień muzyczny: wspólny śpiew, taniec, zabawa przy różnego rodzaju muzyce (dziecięcej , klasycznej, relaksacyjnej, odgłosy przyrody), naśladowanie ruchów nauczyciela i śledzenie muzycznych poleceń, nauka piosenek, gra na instrumentach.

W dowolne dni będą odbywały się zajęcia plastyczne,- malowanie palcami, rysowanie świecą, rysunek węglem, stemplowanie, prace wykonane z użyciem krepy, różnego rodzaju kasz i makaronów, zabaw z gliną, masą papierową, solną i wiele innych.

GRUPA II GUMISIE

Dzień Tygodnia